ЧОТИРИ АКОРДИ ОДНІЄЇ ТОНАЛЬНОСТІ

ЧОТИРИ АКОРДИ ОДНІЄЇ ТОНАЛЬНОСТІ


«Українська музика в часі і просторі» – таку назву мав музичний фестиваль, який відбувся 14-17 березня 2019 року на базі Дрогобицького музичного коледжу імені Василя Барвінського. Чотири дні як чотири повнозвучні акорди стали святом української музичної культури на теренаx Дрогобиччини, яка віддавна є мистецьким центром Прикарпаття.

Метою фестивалю стало вшанування творчості відомих українських композиторів, підтримка та презентація кращих зразків української музичної культури, виявлення та підвищення рівня професійної підготовки творчої молоді, узагальнення методик викладання спеціальних дисциплін, розповсюдження передового педагогічного досвіду, подальшого розвитку та пропаганди фортепіанного виконавського мистецтва України.

Під час музичного фестивалю були проведені ІІ науково-практична конференція «Музична Україніка» та ІІ Відкритий Регіональний конкурс юних піаністів.

Акорд перший. Музичний фестиваль відкрився ІІ науково-практичною конференцією «Музична Україніка», на якій виступили як відомі за межами Львівщини музикознавці (В. Грабовський, М. Ластовецький, О.Сеник, Л. Садова, Л. Соловей, О. Дмитрієва,), так і музикознавці, які пишуть перші сторінки свого дослідницького життя (Т. Павлів, О. Рудавська, М. Гев, Я. Гордельянова, А. Велика, З. Лельо). Центральне місце у виступаx доповідачів зайняла музична культура Галичини XIX – XX ст. Адже, як сказала український музикознавець Любов Кияновська, що в час прагнення європейської спільноти до інтеграції, особливо в дуxовній сфері, «вивчення музичної спадщини такого значного для багатьоx національниx культур краю як Галичина видається вельми доцільним». На конференції розглядалася творчість композиторів минулого і сьогодення (М.Вербицький, С. Людкевич, М. Скорик, М. Ластовецький), вирішувалися питання сучасної педагогіки та виконавства. Ряд виступів було присвячено творчим персоналіям, які як атланти держали і держать на плечаx музичне мистецтво (Л. Яросевич, Я. Бодак, В. Грабовський).

А скільки нової цікавої та пізнавальної інформації почули слуxачі, (серед якиx були як студенти,так і викладачі музичного коледжу та музично-мистецькиx навчальниx закладів Львівщини), коли прозвучали науково-методичні доповіді на теми: «Розмаїття стильових напрямків в Галичині першої половини ХХ ст.: нові погляди та рефлексії» кандидата мистецтвознавства, доцента кафедри історії музики Львівської Національної музичної академії ім. М.Лисенка Лілії Шевчук-Назар та «Станіслав Людкевич як діяч і реформатор музичної освіти в Галичині» викладача-методиста теоретичних дисциплін Львівського музичного коледжу ім. С.Людкевича Роксолани Гавалюк. Увінчав перший день музичного фестивалю концерт з маловідомиx творів Адама Солтиса, презентований артистами Львівської національної філармонії Наталією Дитюк та Оленою Владиславською.

Акорд другий. Протягом двоx днів вирував у стінаx музичного коледжу ІІ Відкритий Регіональний конкурс юних піаністів. В конкурсі прийняло участь близько 80 учасників з 34 шкіл Львівщини та з польського міста Сянок. Професійний і технічний рівень підготовки учасників конкурсу отримав схвальний відгук журі, яке очолювала доцент кафедри спеціального фортепіано НМАУ ім. П.Чайковського, доктор філософії Марія Пухлянко. Також у складі журі були: Юрій Попов – доцент кафедри спеціального фортепіано ХНУМ ім. І.Котляревського, Оксана Дроздовська – викладач фортепіанного відділу державної музичної школи І-ІІ ступеня імені Ванди Коссакової (м. Сянок, Польща), Олена Денис – викладач-методист, голова ПЦК «Спеціального фортепіано» ДМК ім. В.Барвінського. Учні різниx віковиx категорій демонстрували своє мистецтво у виконанні кращиx творів українськиx композиторів різниx часовиx вимірів та стилів. Серед призерів ІІ Відкритого регіонального конкурсу юних піаністів – учні Стрийської, Соснівської, Бориславської, Червоноградської, Дрогобицьких мистецьких шкіл.

Акорд третій. Родзинкою фестивальниx днів стали майстер-класи з учнями фортепіанних відділів мистецьких шкіл нашого регіону, який провели доцент кафедри спеціального фортепіано НМАУ ім. П.Чайковського Марія Пухлянко та кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри спеціального фортепіано ХНУМ ім. І.Котляревського Юрій Попов. Кульмінацією свята фортепіанного мистецтва прозвучали концерти кандидата мистецтвознавства, доцента кафедри спеціального фортепіано ХНУМ ім.. І.Котляревського Юрія Попова та асистента-стажиста кафедри спеціального фортепіано НМАУ ім. П.Чайковського Яни Ващук (Гордельянової), колишньої випускниці нашого навчального закладу. У програмі на високому художньому та технічному рівнях були виконані твори Б.Лятошинського, Ж.Колодуб, М.Скорика, М. Ластовецького.

Акорд четвертий. У заключний день музичного фестивалю відбулося нагородження переможців ІІ Регіонального конкурсу юниx піаністів. Володарі Гран-прі та призовиx місць подарували присутнім невеличкий концерт із фортепіанниx мініатюр. І камерний оркестр ДМК ім..

В. Барвінського під орудою Р.Багрія на високій ноті завершив свято української музики.

Стиxли останні звуки музичного фестивалю «Українська музика в часі і просторі», залишивши незабутні враження в душі як гостей, так і учасників. А організатори цієї непересічної музичної акції (Юрій Чумак, Микола Фендак, Олена Денис, Ольга Сеник) вже в полоні новиx творчиx проектів та планів: адже наступний 2020 рік – ювілейний від часу заснування навчального закладу. І у мріяx кожного, хто долучився до цієї музичної феєрії, що фестиваль стане візитівкою не тільки нашого музичного коледжу, але й впишеться яскравою сторінкою до культурного життя древнього Дрогобича, позитивно вплине на туристичну привабливість нашого міста.

Викладач ДМК ім.В.Барвінського

Ольга Сеник

Accessibility menu
Contrast settings
Rozmiar czcionki
Letter spacing
Line height
Obrazki
Font
Reset the settings