Музична феєрія для другокласників ліцею №2 м.Дрогобича

30 квітня у стінах Дрогобицького музичного фахового коледжу імені Василя Барвінського панувала особлива атмосфера. Цього дня заклад гостинно відчинив свої двері для юних шанувальників музики – учнів 2 класу ліцею №2. Екскурсія, сповнена яскравих вражень та нових знайомств, стала справжньою музичною пригодою для маленьких гостей.

Розпочалося знайомство з коледжем у величному концертному залі, де на дітей вже чекав духовий оркестр (керівник Павло Андрейко). Заворожуючі звуки мідних та дерев’яних духових інструментів одразу ж заполонили увагу юних слухачів. Після виступу діти мали унікальну можливість піднятися на сцену, роздивитися інструменти зблизька, а навіть спробувати видобути з них перші несміливі звуки. Радості не було меж!

Продовжилася екскурсія у малому концертному залі, але шлях туди пролягав через святково прикрашене до Великодня фойє. Величезна писанка стала чудовим фоном для яскравих світлин на згадку про цей особливий день. У малому залі на дітей чекала не менш насичена програма. Чарівним співом та грою на фортепіано їх привітала талановита учениця 4 класу цієї ж школи Злата Велдьі. Її виступ доповнили ніжні звуки скрипки (Назар Смольський), мелодійний акордеон (Віталій Середяк), витончений дует студенток (Божена Равлів, Оля Пасемко) на роялі та злагоджене тріо скрипалів (Софія Стець, Софія Предун, Аліса Стукалець, концертмейстер - Вікторія Чумак).
Упродовж усієї концертної програми дітей супроводжувала завідувачка практикою Терлецька-Фиштик О.І. Вона не лише розповідала про музичні інструменти та жанри, а й розважала дітей цікавими загадками та вікторинами, перетворюючи знайомство з музикою на захопливу гру. Наприкінці зустрічі у малому залі деякі учні другого класу також наважилися продемонструвати свої музичні здібності, зігравши невеликі п’єси на фортепіано.

Справжнім сюрпризом для дітей став виступ Ольги Гирчак - мами одного з учнів, яка працює в коледжі. Вона майстерно зімпровізувала на концертному роялі уривки сучасних хітів, під які діти із задоволенням підспівували. Кульмінацією цього музичного єднання стало спільне виконання Гімну України. Після цього кожен охочий мав змогу доторкнутися до клавіш концертного рояля та відчути себе справжнім музикантом.

Після емоційної зустрічі у малому залі на дітей чекала пізнавальна екскурсія навчальним закладом. Особливе враження справила музична бібліотека, де замість звичних книжок на полицях зберігалися безцінні нотні видання та партитури. У кімнаті-музеї Василя Барвінського хранителька музею Любов Щурик розповіла дітям про видатного українського композитора, його нелегку долю та творчий спадок, зокрема твори, написані для власних дітей. У кабінеті української музичної літератури на дітей чекала ще одна приємність: Лариса Соловей - бабуся однієї з їхніх однокласниць, не лише розповіла про видатних українських композиторів, а й почастувала їх солодощами.

Екскурсія не обмежилася лише музичними класами. Діти також завітали до кабінетів української мови, історії України, інформатики та спортивного залу, адже в коледжі розуміють, що майбутні музиканти мають бути не лише талановитими, а й освіченими та фізично розвиненими. Набігавшись та награвшись у м’яча, діти підкріпилися смачним печивом та соком.

Завершальним акордом цієї незабутньої подорожі став виступ хору коледжу (керівник Богдан Бондзяк) у великому концертному залі. Величні хорові твори викликали у дітей щире захоплення. А можливість спробувати себе у ролі диригента хору стала справжньою родзинкою екскурсії та подарувала безліч позитивних емоцій.

Зробивши спільне фото на згадку з хором та щиро по-дитячому подякувавши за теплий прийом, учні 2 класу ліцею №2 залишили гостинні стіни музичного коледжу. Проте ця зустріч не була прощанням. У коледжі діє школа педагогічної практики, де такі юні таланти мають змогу навчатися музичному мистецтву. Тож, до нових зустрічей у дружній музичній родині!

Микола Фендак
викладач ДМФК імені В.Барвінського

SE

Accessibility menu
Contrast settings
Rozmiar czcionki
Letter spacing
Line height
Obrazki
Font
Reset the settings