Поки лунає українська коляда – Україна нездоланна!

Відгомоніли-відлунали світлі Різдвяні Свята. Коляда звучала від хати до хати, дзвінкими звуками злітала під склепіння храмів. І неймовірно феєричним різдвяним подарунком для дрогобичан став концерт «Різдвяні симфонії», ініціаторами якого були Дрогобицький музичний фаховий коледж імені Василя Барвінського та Львівський академічний обласний музично-драматичний театр імені Юрія Дрогобича при підтримці Департаменту з питань культури, національностей та релігії. Колективи театру та музичного коледжу не тільки є культурними осередками Дрогобиччини, але й сьогодні в умовах російсько-української війни тримають волонтерський фронт. Студенти виступають із концертами на підтримку ЗСУ, актори і працівники театру поміж вистав та репетицій готують їжу для українських військових. І мета концерту «Різдвяні симфонії» була не лише занурити слухачів у святковий настрій, але й зібрати кошти на підтримку наших Захисників.
На сцені театру царював Молодіжний симфонічний оркестр Дрогобицького музичного коледжу імені Василя Барвінського під батутою Сергія Фендака. Нещодавно цей студентський колектив з успіхом виступав на концертних сценах Австрії, у Колонній залі Київської міської ради та в Патріаршому соборі столиці.
У затишний січневий вечір Молодіжний симфонічний оркестр презентував «Різдвяні симфонізми» сучасного українського композитора Івана Небесного. Своєрідною прелюдією концертної програми став парафраз заслуженого діяча мистецтв України Миколи Ластовецького, створений на мотив всесвітньо відомої колядки «Свята ніч» Ф. Грубера.
Після хвилини пам’яті за полеглими Захисниками «Молитва» В. Квасневського у виконанні Наталії Цигилик-Чумак щемкою струною відізвалася в душі кожного. Адже саме завдяки нашим воїнам ми сьогодні зустрічаємо ранок, квапимося у щоденних справах, колядуємо у родинному колі.
Концерт «Різдвяні симфонії» створив неймовірну атмосферу незабутніх почуттів від такої знайомої та улюбленої з дитинства музики Різдва, занурення у чарівний світ музичних образів. Непреривною вервичкою звучали чарівні обробки як широко відомих колядок та щедрівок («Нова радість стала», «Щедрик», «Темненькая нічка», «Бог ся рождає», «Ой, сивая тая зозуленька», «У Вифлеємі нині новина», «Ой, учора ізвечора»), так і давніх народних перлин («Ой, дивнеє Народження», «У надії Божа Мати», «Ой, як прилітали та й два соколоньки», «Що то за предиво?», «Янголи в небі», «Нині Рождество Божого Дитяти»). Після феєричної фінальної колядки «Небо і Земля» слухачі, на мить затамувавши подих, вибухнули зливою щирих оплесків, вітаючи музикантів-виконавців за неймовірний концерт, повний магічних звуків і неперевершеного звучання високопрофесійного колективу.
Не можна оминути увагою і модератора концерту Єву Райську – відому на теренах Дрогобиччини письменницю, культурну менеджерку, радіоведучу, завдяки якій музичне дійство стало гармонічним зшитком різдвяних мініатюр.
…Відзвучали останні звуки магічного Різдва. Але коляда лунала «ізпрежди віка» і лунає сьогодні як символ нашої незламності й сили духу, як нагадування про те, що навіть у найтемніші часи ми здатні зберегти віру в нашу Перемогу.

Ольга Сеник,

викладач ДМФК імені В.Барвінського

Accessibility menu
Contrast settings
Rozmiar czcionki
Letter spacing
Line height
Obrazki
Font
Reset the settings