СТРУНИ ДУШІ

СТРУНИ ДУШІ


28 квітня ц.р. у Дрогобицькому Центрі Душпастирства молоді відбувся благодійний концерт. Його музикантами-виконавцями були професійні музиканти Києва і Дрогобича. Зокрема – Наталія Булат (скрипка), артистка Київського камерного оркестру Національної філармонії України; Світлана Кабало (скрипка) – викладач-методист Дрогобицького музичного фахового коледжу ім. Василя Барвінського та Олена Дмитрієва (фортепіано) – доктор філософії навчально-наукового інституту музичного мистецтва Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка.

У програмі концерту виконувалися відомі твори української та західноєвропейської музики барокової та романтичної доби; це – композитори Петро Солальський, Микола Лисенко, Мирослав Скорик, В. Ф. Бах, Їржі Бенда, Жюль Масне та Й. С. Бах (його концерт ре мінор для 2-х скрипок і фортепіано завершував програму).

Приміщення Центру Душпастирства молоді відоме своєю активною творчістю в царині духовності та мистецтва. До воєнних подій там регулярно проводилися концерти, конкурси, зустрічі з видатними особистостями, заходи молодіжного характеру тощо. Реалії війни спричинилися, що частоту концертної зали нині вимушено використовують для плетіння захисних (маскувальних) сітей для Збройних Сил України. Таким чином зала була розділена на дві частини: в одній з них, під час звучання музики продовжувалась робота з плетіння, а інша – вщерть виповнена численними слухачами, серед яких, крім дрогобичан, були мешканці Києва, Харкова, Запоріжжя, Херсона…

Музика сприймалась із особливою увагою, виконання супроводжувалося оваціями та зворушенням. На завершення музиканти виконали Гімн «Ще не вмерла України», його підхопили усі присутні.

Володимир ГРАБОВСЬКИЙ

викладач Дрогобицького музичного коледжу імені В. Барвінського

Accessibility menu
Contrast settings
Rozmiar czcionki
Letter spacing
Line height
Obrazki
Font
Reset the settings