З Україною в серці. Мирослава Кисилевич – доктор музичного мистецтва, пропагандист української музики

З Україною в серці. Мирослава Кисилевич – доктор музичного мистецтва, пропагандист української музики


75 років в житті людини, держави, суспільства чи навчального закладу – це той період, коли прийнято озирнутися на пройдений шлях, оцінити здобутки, добрі традиції і справи, які відходять в минуле і без яких було б неповним сьогодення.

В історії навчального закладу – Дрогобицького державного музичного училища ім. В.Барвінського (тепер коледж) – прийнято згадувати тих викладачів і студентів, котрі своєю працею й ентузіазмом примножували і примножують його славу.

Серед цілої плеяди випускників Дрогобицького державного музичного училища (нині коледжу) ім. В.Барвінського, що своєю виконавською, дослідницькою і педагогічною діяльністю пропагують українську музику не лише в Україні, а й далеко за її межами, треба згадати випускницю фортепіанного відділу, доктора музичного мистецтва Мирославу Кисилевич.

Музичні здібності проявилися в Мирослави дуже рано. В п’ять років вона почала займатися музикою у школі педагогічної практики при музичному училищі (клас викладача Віри Козлової). На той час Мирося вже читала, малювала, складала вірші і серйозно ставилася до занять. ЇЇ захопленням було слухання платівок. Це – музичні казки, класична музика, а також твір, який особливо подобався їй, – «Кармен-сюїта» Р.Щедріна.

Малюнки, поетичні рядки, музика – все це розвивало дитячу уяву, пробуджувало асоціації і емоції, виховувало любов до мистецтва, до музики.

Під час навчання в школі педпрактики, а пізніше в музичному училищі ім. В.Барвінського, Мирося багато концертувала. Вона брала участь у концертах учнів фортепіанного відділу, у концертах-святкуваннях 250-річчя від дня народження Й.Гайдна, 300-річчя від дня народження Й.С.Баха, у авторських концертах М.Скорика, у республіканському огляді-конкурсі учнів музичних училищ та спеціальних шкіл-десятирічок, присвяченому 150-річчю від дня народження П.І.Чайковського.

Цей перелік можна продовжувати: за роки навчання в музичній школі та училищі в класі Віри Козлової Мирослава вела активне концертне життя виступаючи на різних сценах у Дрогобичі, Тернополі, Самборі, Львові з сольними програмами, а також часто в супроводі камерного чи симфонічного оркестрів навчального закладу і Львівської філармонії.

Але в житті молодої людини, яка вже виявила в собі непересічні здібності до музичного мистецтва, відбуваються закономірні зміни, що окреслюють нові перспективи на майбутнє. Мирослава вступає для подальшого навчання до Львівської консерваторії ім. М.Лисенка в клас доцента Лідії Крих, пізніше – в асистентуру-стажування, де її творчим керівником була професор, народна артистка України Марія Крушельницька.

Йшли до завершення роки навчання у Львові, будувалися плани на майбутнє, але Доля розпорядилася по-іншому. У 1995 році, відвідавши Сполучені Штати Америки, в місті Міннеаполіс Мирося познайомилася з Лідією Артимів – всесвітньо відомою діячкою музичної культури українського походження, професором, доктором музичного мистецтва. Це була знакова зустріч, і вже у 1998 р. Мирослава стала її ученицею в Університеті штату Міннесота в США.

Спочатку були три роки навчання у виконавській магістратурі, а після закінчення її, для подальшого вдосконалення, Мирося отримала скерування в докторантуру. Навчання тривало теж три роки. Виконавши три фортепіанні концертні програми і захистивши дисертацію на тему «Історія української фортепіанної музики», Мирослава здобула науковий ступінь доктора музичного мистецтва.

Вже більше 20 років Мирослава Кисилевич успішно концертує на різних сценах Сполучених Штатів Америки, пропагуючи музику українських композиторів – М.Лисенка, В.Косенка, С.Людкевича, М.Колесси, Б.Лятошинського, М.Скорика в сольних концертах.

І зараз Мирослава працює над концертною сольною програмою, в якій традиційно буде звучати музика українських композиторів.

Далеко не кожен музикант, опинившись за межами країни, в суспільстві з іншими традиціями, мовою, культурою, знайде в собі силу, мудрість і мужність успішно продовжувати те, що робив в Україні. Мирославі Кисилевич це вдалося. А рідний навчальний заклад – Дрогобицький музичний коледж ім. В.Барвінського – пам’ятає її, по праву гордиться своєю вихованкою та бажає Мирославі нових творчих звершень..

Тетяна Кисилевич,

викладач ДМК ім. В.Барвінського

Accessibility menu
Contrast settings
Rozmiar czcionki
Letter spacing
Line height
Obrazki
Font
Reset the settings