У 1993 році започаткував у Дрогобичі фестиваль української музики «Струни душі нашої», який проходить і нині, пропагуючи українську музику в контексті європейського мистецтва.
Він є активним організатором численних творчих зустрічей, цілої низки авторських концертів сучасних українських композиторів у Дрогобичі, а саме: першого в Україні авторського концерту Леоніда Грабовського (Дрогобич, 1979 р.), Богдани Фільц (1982, 1992, 2002, 2012), Миколи Колесси (1995р.), а також Михайла Степаненка, Ії Царевич, Бориса Деменка, Ігоря Соневицького, Лесі Дичко, Вірка Балея, Віталія Годзяцького, Святослава Крутикова, Генадія Саська та багато ін.
Ще одна важлива сторінка діяльності Володимира Грабовського -науково-публіцистична. Він незмінний учасник наукових семінарів, конференцій з культурологічних та мистецтвознавчих питань, що відбуваються в Україні і закордоном. Власне в його особі ми вбачаємо популяризатора найкращих надбань української та світової культури, мистецтва та музики, який
пропонує свій погляд на роль і функціонування мистецтва у суспільстві в контексті глобалізації та інших явищ сучасності.
Йому належить понад 350 матеріалів (есеї, статті, рецензії та ін.), надруковані у різних часописах, наукових збірниках – українських та зарубіжних. Він є автором та редактором-упорядником цілої низки посібників, книг, зокрема чотирьох збірників матеріалів про В.Барвінського, нотних видань відомих українських композиторів, а також великої кількості статей про діячів культури та мистецтва, серед яких і матеріали до українських енциклопедій (ЕСУ – «Енциклопедія сучасної України» та УМЕ – «Українська музична енциклопедія»).
У 2018 р. видана книга В. Грабовського «Сумління інтелігента», яка являє собою збірку, де представлені матеріали культурологічного, мистецтвознавчого і філософського змісту, які написані у різні роки, але є актуальними і сьогодні. Ця книга є вагомим внеском у музикознавчу науку.
Усі праці Володимира Семеновича відзначаються високою культурою мови, глибиною думки, широким узагальненням та ґрунтовними висновками.
Ще одним напрямом наукової та культурологічної роботи є його співпраця та тісні контакти з діячами Польщі, Словаччини, Канади. Таке спілкування важливе і необхідне, бо формує у свідомості людей імідж культури іншої держави.
Така надзвичайно інтенсивна і різнобічна діяльність Володимира Грабовського викликана тим, що він належить до людей, які вважають за необхідне поділитися тим, що їх найбільше цікавить і хвилює, розповісти про музичне життя свого часу, визначити його місце і роль у загальному культурному процесі. Це дає можливість молоді і всім, хто цікавиться мистецтвом, пізнати нове, поглибити свої знання, розвивати естетичні смаки і розширювати свій світогляд.
Олександра Дмитрієва,
викладач ДМК імені В. Барвінського