Хор відділу хорового диригування CANTICUM

Хор відділу хорового диригування CANTICUM

Керівник: Богдан Бондзяк, концертмейстер: Ірина Пінчук

Творче життя відділу хорового диригування розпочалося одночасно із заснуванням музичного училища в 1945 році. Основним колективом відділу став студентський хор, який в різні роки очолювали такі знані диригенти як І.Байцар, О.Цигилик, І.Циклінський, М.Гірняк.

Нова і яскрава сторінка у творчому житті хорового колективу розпочалася з 1995 року під орудою викладача-методиста, голови циклової комісії «Хорове диригування» Б.Бондзяка – випускника Дрогобицького музичного коледжу та Львівської національної музичної академії ім. М.Лисенка. Викладачі та студенти відзначають вимогливість та високий професійний рівень керівника хору, завдяки якому значно збагатився концертний репертуар. Левову частку концертних виступів складають сучасні твори українських та зарубіжних композиторів, традиційним залишається звернення до золотого фонду світової хорової музики. Про високий виконавський рівень хорового колективу свідчать успішні виступи та перемоги на всеукраїнських та міжнародних конкурсах і фестивалях, зокрема: щорічний Різдвяний міжнародний фестиваль (Відень, 2006), Кременецькі хорові вечори «AVE MARIA», (2013, 2014, 2015, 2016, 2018), Всеукраїнський хоровий конкурс ім.М.Леонтовича, Міжнародний музичний фестиваль «Дні музики відомої та невідомої» (м.Сосновець, Польща, 2017), Міжнародний фестиваль віднайденої музики (м.Тарнув, Польща, 2018) та інші.

Хоровий спів в традиції українського народу завжди займав особливе місце, тож не дивно, що саме відділ хорового диригування став лідером у вихованні майбутніх зірок українського диригентського мистецтва. Студентський хоровий колектив музичного коледжу став першою творчою лабораторією для багатьох творчих особистостей, які понесли у світ славу своєї «альма матер», таких як: Ю.Корчинський, О.Бенч, М.Гобдич, В.Курач, Ю.Курач, А.Карпінець, М. Юсипович, З.Корінець, І.Гірняк-Стасишин, Ю. Бервецький, В.Коваль. Своїми успі­хами хор завдячує багато­річним концертмейстерам В.Баб’яку та І.Пінчук.

Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування