Народні інструменти

Голова ЦК – В.Гамар

Відділ народних інструментів розпочав своє існування у 1945 році з відкриття у музичному коледжі класу баяна. Першим завідуючим відділом став баяніст А.Голубняк. У 1954 р. Г.Лисенко заснував оркестр народних інструментів. У 50-х рр.. в коледжі відкривається клас домри (кобзи). Одними з перших викладачів цього класу були В.Дніпровська та П.Свердлик. У 1965 р. випускниця Київської консерваторії Л.Котляревська відкрила клас бандури.

У 1975р. був заснований клас цимбал та сопілки, ініціатором якого був В.Петрованчук, учасник багатьох колективів народних інструментів, лауреат республіканських конкурсів та фестивалів.

З часів заснування народного відділу головами циклових комісій були: А.Голубняк, Г.Лисенко, А.Бакаєв, В.Медведєв, М.Мамайчук, А.Вояджіс, В.Чумак. В даний час циклову комісію очолює В.Гамар.

Кращі традиції відділу продовжують нині працюючі викладачі: А.Далекий, В.Чумак, С.Максимов, Н.Сторожук, О.Пришляк, О.Верещинський, Т.Кисилевич, І.Гордельянов, Р.Кабало, І.Сирватка, О.Пиріг-Калініна, Ю.Чумак, Н.Цигилик-Чумак, Н.Гамар, В.Гамар, Н.Мазур, Н.Цехмейстер.

Гордістю відділу народних інструментів є створений у 1982р. дует баяністів у складі викладачів В.Чумака (заслужений працівник культури України) та С.Максимова,який активно займається концертною діяльністю як в Україні, так і за її межами. Цей колектив є лауреатом численних всеукраїнських та міжнародних конкурсів. В Італії зроблено запис компакт-диску з програмою творів відомих італійських композиторів. Неодноразово дует представляв різноманітні програми за кордоном – у Польщі, Німеччині, Англії, Італії, Канаді.

Заслуженим авторитетом у нашому навчальному закладі користується оркестр баяністів та акордеоністів, яким керує викладач-методист С.Максимов. Колектив активно бере участь у святкових заходах коледжу, а минулого року став лауреатом І премії Міжнародного конкурсу баяністів та акордеоністів, що проходив у м. Дрогобичі.

Багаторічним керівником капели бандуристів є викладач-методист О.Пришляк. Колектив щорічно приймає участь у концертах коледжу та міста. Керівник активно працює над оновленням репертуару, поєднуючи звучання капели з камерним оркестром, струнним квартетом, флейтою, баяном, кларнетом.

Оркестр українських народних інструментів очолює випускник нашого коледжу Ю.Чумак(клас викладача А.Далекого) – викладач-методист,кандидат мистецтвознавства. Керівник колективу працює над розширенням репертуару, про що свідчать твори сучасних українських та зарубіжних композиторів у виконанні оркестру. Колектив щорічно приймає участь у міських святкуваннях, а також у концертах коледжу.

Упродовж свого існування відділ народних інструментів відстоював високий професіоналізм і майстерність у музичному мистецтві. Саме тому більшість випускників відділу продовжує навчання у вищих музичних закладах. Першим лауреатом Республіканського конкурсу був студент В.Гуран (кл. Р.Пукаса). Випускником коледжу був Я.Скібінський (по баяну – кл. М.Мамайчука, по диригуванню – кл. А.Вояджіса) – головний диригент Харківської опери, Одеського оперного театру, народний артист України, професор Одеської музичної академії ім. А.Нежданової. Серед видатних випускників нашого відділу є також Л.Канюка (кл. викл. О.Пришляк) – заслужена артистка України, солістка Київського дитячого оперного театру; Н.Лемішка (кл.викл. О.Верещинського) –заслужена артистка України.

Серед випускників Е.Мантулєва, який працював в коледжі з 1965 до 2003р., були: С.Димченко – професор Рівненського гуманітарного університету; Є.Марченко -доцент ДДПУ ім. І.Франка.

Студенти та викладачі відділу народних інструментів постійно беруть участь у різноманітних міжнародних, всеукраїнських та обласних конкурсах і фестивалях, де займають призові місця. Зокрема, на міжнародному конкурсі «Вічний рух» різних років, що проводиться у м. Дрогобич, Міжнародному конкурсі «Закарпатський едельвейс» лауреатами ставали: Хомин Н. (ІІІ премія, клас викл. Чумака В.Г.), Сіміонеску В. (ІІ премія), Шалигін М. (ІІ премія), Салій В. ( І премія, всі – клас викл. Чумака Ю.В.), оркестр баяністів-акордеоністів (І премія, худ. керівник Максимів С.В.).

Прикарпатський дует баяністів у складі викладачів відділу Чумака В.Г. та Максимова С.В. і за участю студента Салія В. стали лауреатами І премії на міжнародному конкурсі баяністів-акордеоністів в м. Ланчіано (Італія).

Призові місця на Всеукраїнському конкурсі виконавців на народних інструментах ім.. А.Онуфрієнка займали: Собіль Т. ( ІІ премія, клас .викл. Чумака Ю.В.), Росоловський А. ( ІІ премія, клас викл. Далекого А.М.), Шестак Р. (І премія, клас викл. Гамара В.М.), Мазур Т. (ІІ премія), Кулеша В. (ІІ премія), Климух М. (ІІІ премія, всі – клас викл. Пришляк О.В.), Мисько М. (ІІІ премія, клас викл. Сторожук Н.П.), Шишак Л.(І премія), Мушинський Р. (ІІ премія,клас викл. Кабала Р.В.).

Лауреатами Всеукраїнського конкурсу «Волинська луковиця» (м .Луцьк) стали Стельмах І. (ІІІ премія), Клюс А. ( ІІІ премія, обоє -клас викл. Гамара В.М.).

На Всеукраїнському конкурсі «Франкове Підгір’я» лауреатами стали: Федотова С. (клас викл. Верещинського О.П.), Мельник В.(клас викл. Пиріг-Калініної) та ін.

У 2016 році в м.Запоріжжі відбувся І Всеукраїнський конкурс баяністів-акордеоністів «Баянне коло на Запоріжжі», де студенти відділу відзначились призовими місцями: Салій В. (І премія, клас викл. Чумака Ю.В.), Щур П. (ІІ премія клас викл. Чумака В.Г.).

В різноманітних конкурсах також брали участь і стали лауреатами учні школи педагогічної практики народного відділу: Салій Вл.(ІІ премія на Міжнародному конкурсі «Вічний рух», клас викл. Чумака В.Г.), Гамар Б. (І премія на Всеукраїнському конкурсі «Волинська луковиця», Гран-ПрІ на обласному конкурсі виконавців на народних інструментах, клас викл. Гамара В.М.).

На сучасному етапі роботи викладачі та студенти відділу народних інструментів об‘єднані у прагненні досконалого володіння музичними інструментами та пропагування народної музики.

Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування