Гуманітарні та соціально-економічні дисципліни

ЗОВ

Голова ЦК – Оксана ЛЕТНЯНКА

Одночасно з відкриттям музичного коледжу в 1945 році був створений відділ загальноосвітніх дисциплін. На той час студенти вивчали лише такі предмети: українську мову та літературу, іноземні мови, історію, фізику, математику, хімію та фізкультуру. Залікові та екзаменаційні оцінки заносились у виписку до диплому. В залежності від реформ в освіті змінювались і умови прийому до музичного коледжу: спочатку учні вступали після сьомого класу, потім -після восьмого, а згодом – після дев’ятого класу. Головами циклових комісій були досвідчені викладачі: Н.Сизонова, Н.Рожик. У свій час багато енергії, педагогічної майстерності, зусиль приклали до формування особистості студентів та залишилися в пам’яті колег такі викладачі як: І.Захарій (викладач німецької мови), М.Тарусова (викладач англійської мови), Н.Сизонова (викладач російської мови та літератури), Ю.Гречаніченко (викладач математики та фізики), М.Вербецький, В.Ковальчук (викладачі історії та суспільних дисциплін), М.Моцьо, В.Сікорська, М.Сікорський (викладачі фізичного виховання), С.Алпутов (викладач військової справи). З 2001 року коледжу було надано ліцензію на проведення освітньої діяльності і видачу атестатів про повну середню освіту. З цього часу студенти отримують після другого курсу атестат , а після четвертого курсу – диплом.

2

На даний час циклова комісія гуманітарних та соціально-економічних дисциплін налічує 16 викладачів, серед них – 6 викладачів першої категорії, 6 викладачів вищої категорії, з яких троє мають педагогічне звання «викладач-методист».

Голова циклової комісії – досвідчений викладач англійської мови О.Летнянка.

Тривалий час викладачем та завідувачем кабінету зарубіжної літератури була викладач – методист Л.Давидчак, яка приклала багато зусиль для розширення ерудиції та світогляду студентів.

Кільком поколінням музикантів прищеплювала любов до рідної мови викладач української мови і літератури К.Сюта, яка виховувала у своїх студентів свідоме прагнення до вивчення української мови, почуття патріотизму, національної свідомості. У свій час вона створила театральний гурток, де ставилися п’єси українських драматургів. К.Сюта також була організатором багатьох літературно-мистецьких заходів.

Гідними продовжувачами традицій попередників стали молоді викладачі української мови та літератури О.Кретович та І.Урбан, які проводять багато літературних конкурсів, вечорів, науково-дослідницьких конференцій, присвячених ювілейним датам та визначним подіям в житті України. Викладачі кожного року готують студентів коледжу до участі в обласному конкурсі знавців української мови ім. П. Яцика.

Викладач зарубіжної літератури та іноземних іноземних мов (німецька, англійська) І.Левицька приготувала студентів для участі у обласному творчому конкурсі із зарубіжної літератури серед закладів І – ІІ рівнів акредитації (2014 рік), де А.Проців та А.Саварин здобули ІІ місце.

Викладачі історії та суспільних дисциплін Н.Рожик та І.Костів, використовуючи історичний матеріал, формують патріотичну свідомість студентів, ознайомлюють їх новими правдивими фактами історії нашої держави.

Викладач фізики та інформатики М.Фендак цікаво і творчо працює над оволодінням студентами комп’ютерною грамотою та ознайомленням їх з інноваційними технологіями. Студенти, підготовлені М.Фендаком, брали участь в обласних олімпіадах з інформатики, де займали почесні місця (Грос Богдан – ІІІ місце, 2013 р., Кузьма Ірина – ІІІ місце, 2015р.).

Викладач О.Соляр розширює кругозір студентів із природничих наук (хімія, біологія, екологія).

Активно працюють викладачі іноземних мов О.Летнянка, І.Левицька, М.Прозор, проводячи серед студентів художні читання на іноземній мові та готуючи до концертів, на яких читається поезія англійською та німецькою мовами.

Значну роботу по військово-патріотичному вихованню та медико-санітарній підготовці студентів проводять викладачі С.Анісін та О.Павліш.

Заняття з фізичної культури та фізичного виховання проходять під керівництвом призера і чемпіона України з бадмінтону, кандидата в майстри спорту В.Юдашкіна та викладачів І.М’язика та Б.Гирчака. Також в коледжі працюють спортивні секції з бадмінтону, настільного тенісу, баскетболу.

Випускники навчального закладу різних років О.Мастикаш, Г.Мотичак, Б.Сенюра, С.Питлак неодноразово ставали призерами та чемпіонами змагань різного рівня з бадмінтону. У 2014 році В.Терещук та С.Зіненко стали чемпіонами Львівської області з бадмінтону серед ВНЗ І – ІІ рівнів акредитації. У цьому ж році В.Терещук став чемпіоном Дрогобича з бадмінтону. Неодноразово призерами обласних змагань з бадмінтону ставали викладачі В.Юдашкін (серед ветеранів) та І.М’язик. Студенти О.Хлонь та В.Терещук вступили до Львівського державного університету фізичної культури. Це – не поодинокий приклад, коли наші випускники стають не лише музикантами, але й економістами, фінансистами, юристами, викладачами іноземних та слов’янських мов, філософії та ін.

Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування