Музика в Україні завжди була національним духовним скарбом. Народний спів та інструментальне мистецтво, велика численність талантів, які потребували огранки, створили природню тягу суспільства до професійної освіти у післявоєнні часи.
Вісімдесятирічний шлях Дрогобицького фахового музичного коледжу ім. В. Барвінського – це блискуча сторінка історії нашого музичного мистецтва. Багато студентів і педагогів є гордістю не тільки української музики, вони відіграли вагому роль у розвитку світової музичної культури.
Звідси, з центра музичної науки і культури, потягнулися творчі ниточки у самі різні куточки нашої Країни.
У комплексі навчальних дисциплін музичних училищ, покликаних формувати всебічно розвиненого музиканта-професіонала, важливу роль відіграє клас загального фортепіано. У цьому класі педагог повинен: виховувати у студента розуміння високої суспільної ролі мистецтва, любов до народної музики, до творчості українських і світових композиторів класиків, розширити музичний світогляд студентів, поглиблювати музично-історичні та теоретичні знання, всебічно розвивати почуття відповідальності, волю до здолання труднощів, творчу активність, враховувати індивідуальні особливості студента.
В історії відділу загального фортепіано закарбувалися імена перших викладачів: І. Л. Сологуб, О. В. Мікласевич, Т. Г. Фойдер, М. О. Ференцович. Завідуючим відділом у 1963 – 1974 роках був Олег Вікентійович Мікласевич. Талановитий музикант і педагог, він випустив цілу плеяду молодих митців і успішно розвивав традиції українського музичного мистецтва.
У 1974 – 1984 роках відділ очолила Людмила Іванівна Гайдук. В той час прийшли працювати на відділ загального фортепіано І. М. Галицька, Б. Б. Жукевич, С. Є. Далека, А. В. Кондратьєва, О. Й. Томашук, В. Й. Юдашкін, С. М. Ліщинська, У. Л. Ратальська, О. М. Мазур.
У 1984 – 2000 роках завідуючим відділом була Марія Миколаївна Ільчишин. В той час прийшли працювати молоді і перспективні викладачі: І. М. Пінчук, Р. Л. Бурда, А. В. Мішаніна, Н. П. Хом’як, Т. М. Фойдер, Н. Ю. Кльосова, У. О. Німченко, І. Л. Бартків, В. В. Чумак, Л. І. Чайковська.
З 2000 року відділ очолила Анжела Валеріївна Мішаніна (випускниця Київської Національної музичної Академії ім. П. Чайковського, клас заслуженого діяча мистецтв України професора А. Т. Гудька, 1992 р.). – молодий, досвідчений педагог і виконавець, Лауреат республіканського і Міжнародного конкурсів піаністів. Від початку своєї роботи на відділі вона організовує та проводить цілу низку звітних і тематичних концертів. Як приклад – концерти з творів композиторів М. Ластовецького (підготували викладачі І. М. Пінчук, У. О. Німченко), М. Степаненка, композитора української діаспори в Америці І. Ліщинського (підготували викладачі Р. Л. Бурда, І. М. Пінчук, А. В. Мішаніна, У. О. Німченко), концерт-лекція «Танцювальні жанри. Від старовини до сучасності» (модератори викладачі відділу В. В.Чумак, А. В. Мішаніна, Т. М. Фойдер), «Фортепіанні твори М. Ластовецького» (модератор Н. Ю. Кльосова). Активними учасниками концертів є як викладачі, так і студенти різних відділів.
Родзинкою творчого життя відділу є фортепіанні ансамблі за участю викладачів: В. В.Чумак – Т. М. Фойдер, А. В. Мішаніна – Т. М. Фойдер. Разом зі своїми учнями неодноразово виступали в концертах викладачі І. М. Пінчук, Р. Л. Бурда, І. Л. Бартків, О. М. Мазур, Б. Б. Жукевич, У. О. Німченко, Н. Ю. Кльосова
Ще однією сторінкою творчого життя відділу є проведення звітних та тематичних концертів, серед яких – «Яворівська іграшка» за творами Б. Фільц (підготувала старший викладач В. В. Чумак), звітний концерт класу викладача-методиста І. М. Пінчук. Викладачі зі своїми студентами неодноразово приймають активну участь у різноманітних Міжнародних і Всеукраїнських конкурсах, де студенти ставали переможцями. Це учні викладачів І. Л. Бартків, Т. М. Фойдер, В. В. Чумак, Р. Л. Бурди, Ю. І. Бурди, А. В. Мішаніної, І. М. Пінчук, Л. І. Чайковської, У. О. Німченко.
У часи карантинних обмежень був організований концерт відділу на платформі YouTube.
Разом з викладачами теоретичного відділу був проведений методичний дискус на тему «Образ, як данність: діалог митця і виконавця», де студентами відділу загального фортепіано виконувалися твори М. Ластовецького.
Концертна діяльність відділу загального фортепіано не обмежується локальними рамками музичного коледжу. Нас запрошують виступати в культурних осередках Львівщини: в музичних школах міст Стебник, Стрий, Самбір, Дрогобич, Борислав, Болехів, Львова, мистецьких школах Дрогобицького куща. І результатом таких виступів є численні листи-подяки керівництву коледжу за проведену культурно-просвітницьку роботу.
За ініціативи завідуючої відділом загального фортепіано А. В. Мішаніної був організований виступ викладачів та студентів на ТРК «Алсет», виконання творів записувалось також і на радіо. Була створена цікава передача про роботу відділу загального фортепіано та про його історію.
У 2015 році ініціативною групою у складі викладачів Р. Л. Бурди, О. М. Мазур, І. М. Пінчук, У. О. Німченко, А. В. Мішаніної у видавництві «Посвіт» (Дрогобич) був виданий збірник «Твори українських композиторів у класі загального фортепіано», який був рекомендований вченою радою ЛНМА ім. М. Лисенка та навчальним методичним центром Міністерства культури України.
Вийшли на заслужений відпочинок викладачі Н. Ю. Кльосова та М. М. Ільчишин. На зміну старшим викладачам приходить талановита і креативна молодь. Це – викладачі Ю. І. Бурда, яка продовжує династію батьків-музикантів і випускниця нашого коледжу та Львівської музичної академії ім. М. Лисенка О. М. Гирчак.
Діяльність відділу загального фортепіано є органічною частиною навчального та виховного процесу в нашому коледжі. Студенти інструментальних відділів, хорового диригування, відділу «Спів» залюбки грають на фортепіано, беруть активну участь у різноманітних концертах, фестивалях та конкурсах, що стає важливим моментом профорієнтаційної роботи. Невтомна праця викладачів відділу, любов до своєї професії є яскравим прикладом служіння її величності Музика!
