Оркестрові струнні інструменти

Голова ЦК – Г.Онуфрик

Від початку заснування відділ оркестрових струнних інструментів був і є тим культурно-освітницьким центром, де після навчання в музичних школах студенти вдосконалюють і поглиблюють свою майстерність гри на оркестрових струнних інструментах (скрипці, альті, віолончелі, контрабасі), набувають навичок ансамблевої гри, беручи участь у роботі ансамблів та оркестрів, навчаються диригентської справи.

Після закінчення навчання випускники нашого відділу, поряд з основною кваліфікацією «викладач» отримують додаткову кваліфікацію «диригент самодіяльного оркестру». Випускники навчають гри на оркестрових струнних інструментах в усіх музичних школах регіону. Ми гордимося кращими з них, котрі, здобувши вищу освіту, успішно працюють в музичних закладах та провідних оркестрах України, а також за кордоном.

Розповідаючи про відділ оркестрових струнних інструментів не можна не згадати тих викладачів, які творили його історію і залишилися в пам’яті колег та завжди вдячних учнів. Це -викладачі по класу скрипки Я.Сорокер, В.Колесник, Т.Ковалик, багаторічний голова циклової комісії відділу Е.Ріфман, викладач по класу скрипки та керівник камерного оркестру Т.Вереш, викладачі по класу скрипки Б.Чередарчук, З.Папка, викладачі по класу віолончелі Я.Павлик, Н.Пуцентела та В.Ковальова, викладач по класу альта та керівник камерного оркестру М.Пуцентела. В пам’яті дрогобичан залишились яскраві спогади про виступи камерного оркестру під керівництвом М.Пуцентели, талановитого музиканта і керівника, знавця та любителя камерної музики. Пам’ятними для оркестрантів стали гастрольні поїздки до Польщі, Бельгії, Англії, Італії, які проходили дуже успішно, мали прекрасний резонанс у пресі. З особливою теплотою і вдячністю згадують колеги та випускники викладача по класу віолончелі Ф.Феньвеші, котрий певний час очолював циклову комісію оркестрових струнних інструментів.

А тепер – сьогодення.

Відділ оркестрових струнних інструментів є одним із центральних у музичному коледжі, тому що на його базі формується основний склад симфонічного оркестру навчального закладу. Колектив камерного оркестру та ансамблю скрипалів також складають студенти нашої циклової комісії, а частина студентів формують струнну групу оркестру українських народних інструментів.

З 1991 року очолює циклову комісію оркестрових струнних інструментів Онуфрик Галина Петрівна, отримавши цю відповідальну керівну естафету від таких відомих в минулому завідувачів, як Е.Ріфман та Ф.Феньвеші. Перейнявши від своїх попередників кращі організаторські здібності, вона їх примножила своїм особистим баченням ролі скрипкового мистецтва в сучасному музичному середовищі. Під її керівництвом відділ успішно пройшов 5 акредитацій у 1995, 2000, 2005, 2010, 2015 роках.

Галина Петрівна працює в коледжі з 1973 року, з її класу «путівку в музичне життя» отримали більше 70 випускників. З них 22 – закінчили або є студентами Музичних академій Києва, Львова, Одеси, Донецька, Гданська (Польща), Праги (Чехія). Більшість випускників продовжили або навчаються в педагогічних університетах України.

Одним з ведучих викладачів відділу є Михайло Семенович Штепура – педагог з великими знаннями і досвідом, знаний і шанований далеко за межами Дрогобича. Нетривалий період часу очолював циклову комісію відділу. 19 листопада 2015 року Михайлові Семеновичу виповнилось 80 років. Дата поважна і щаслива, бо він сьогодні, як і завжди в прекрасній професійній формі і успішно займається улюбленою справою – справою свого життя. Більше 100 випускників – і кожному він віддав частинку своєї душі і серця. Серед його випускників, котрі несуть його «розумне, добре і вічне» – успішні керівники та учасники прославлених в Україні та за кордоном колективів.

Денис Ярослав Миколайович – заступник директора з виховної роботи, викладач по класу контрабаса. Педагог з великим стажем, завжди вміє знайти шляхи для подолання професійних проблем. У своїй роботі використовує кращі надбання контрабасової школи. Протягом усіх років праці Я.Денис є солістом камерного та симфонічного оркестрів. Прізвище викладача та його кращих випускників занесено до каталогу «Контрабасисти України». Більше 25 випускників класу викладача закінчили або є студентами ВНЗ III – IV рівнів акредитації. Ярослав Миколайович може гордитися своїми випускниками: вони достойно представляють його школу, працюючи в оркестрах та навчальних закладах України.

Ших Галина Богданівна – викладач по класу скрипки, рік очолювала циклову комісію, користується заслуженим авторитетом серед викладачів та студентів відділу. Вміє зацікавити, прищепити любов до інструменту, особистою організованістю навчати, працювати і мислити, ставити мету і долати труднощі. Як викладач – працює цілеспрямовано і результативно. Багато уваги приділяє опрацюванню методичної літератури та працює над складанням навчальних програм і планів. Випускники її класу продовжують навчання у ВНЗ України.

Турканик Іриней Лонгінович – викладач по класу скрипки і альта, заслужений працівник естрадного мистецтва. Прекрасний музикант і виконавець,він є учасником, без перебільшення, всіх концертних програм як соліст та ансамбліст. Багато випускників його класу були і є студентами ЛНМА ім. М.Лисенка, музичних кафедр університетів Дрогобича та Івано-Франківська. Неодноразово представляв українське національне мистецтво в складі фольклорного ансамблю «Барви Карпат» та тріо «Гармонія» у Польщі, Німеччині, Японії, є учасником концертних турів по Україні. Студенти та викладачі шанують його за професійну майстерність та людяність.

Максимова Оксана Іванівна – викладач по класу скрипки, заслужена артистка естрадного мистецтва України. Чудовий ансамбліст, відома сольними виступами з оркестром баяністів, камерним оркестром. В складі тріо «Гармонія» та фольклорного ансамблю «Барви Карпат» презентувала українське мистецтво у Польщі, Німеччині, Японії. У складі названих колективів Оксана Іванівна була учасников концертних виступів у багатьох містах України, а також брала участь у поїздці з концертною програмою на схід для воїнів АТО. Користується повагою і любов’ю колективу циклової комісії, вміло передає свої знання молоді. Випускники її класу продовжують навчання у ВНЗ України. Своєрідною візиткою віддділу є студентський ансамбль скрипалів під керівництвом О.І Максимової. Вдало підібраний репертуар, добре виконання роблять виступи ансамблю бажаними і успішними.

Околович Ореста Миколаївна – викладач по класу скрипки, керівник камерного оркестру. Викладач з великим стажем, любитель ансамблевої гри, виховала багато талановитих музикантів, які продовжили навчання у ВНЗ України. Студентський камерний оркестр під багаторічним керівництвом Орести Миколаївни є справжньою творчою лабораторією, де студенти нашого відділу не тільки набувають майстерності ансамблевої гри, але і виступають як диригенти, підтверджуючи на державних іспитах другу кваліфікацію. Щорічно Голови ДКК дають схвальну оцінку виступам оркестру та роботі його керівника. Велику роботу, як керівник оркестру, Ореста Миколаївна приділяє підбору репертуару, виховуючи студентів на кращих зразках творів зарубіжних композиторів та української музики.

Яворська Галина Євгенівна – викладач по класу скрипки з великим досвідом, у творчому доробку якої багато яскравих випускників, які продовжують професійну лінію свого викладача.

Завжди привітна, вміє пробудити професійну зацікавленість, відкрити нереалізовані можливості студента. Впродовж останіх років викладає методику навчання гри на інструменті.

Волощук Надія Іванівна – викладач по класу скрипки і альта, завжди готова допомогти у вирішенні як професійних, так і життєвих проблем. В роботі старанна і наполеглива, справедлива і цілеспрямована. Як керівник академгрупи велику увагу приділяла вихованню студентів на засадах християнської моралі і етики. Впродовж багатьох років – незмінний учасник симфонічного оркестру. Випускники Надії Іванівни продовжують навчання у вищих мистецьких навчальних закладах.

Паращак Любов Іванівна – викладач по класу віолончелі. Будучи здібним виконавцем, особистим прикладом вміє прищепити студентам класу любов до інструменту. Її випускники навчалися і навчаються у Київській національній музичній академії ім. П.Чайковського та ЛНМА ім. М.Лисенка, є учасниками провідних музичних колективів України. Бере активну участь у роботі симфонічного та камерного оркестрів, як солістка виступає у звітних концертах відділу концкласу та камерного ансамблю.

Кабало Світлана Борисівна – перспективний викладач по класу скрипки. Зарекомендувала себе як здібний вихователь та талановитий виконавець, що служить прекрасним стимулом для вдосконалення та наслідування студентами її класу. Вміє зацікавити, пробудити у своїх вихованців творчий потенціал, повірити у власні сили. Була активним учасником симфонічного оркестру, виступала як солістка з оркестром баяністів та звітних концертах відділу концкласу та камерного ансамблю. Випускники її класу продовжують навчання у ВЗН України.

Наймолодший викладач нашого відділу – Берегуляк Марта Богданівна – з любов’ю відноситься до своєї справи, вважаючи педагогіку своїм покликанням. Працює над вдосконаленням своєї педагогічної майстерності. Не боїться «важких» студентів, старанно і наполегливо доводить їх до випускних іспитів. Випускники викладача продовжують навчання у вищих мистецьких навчальних закладах України.

Приємно спостерігати зростання професійної майстерності нашого молодого викладача Печунки Юрія Володимировича. Обов’язковий, старанний, проявляє себе як професійний виконавець у роботі симфонічного оркестру, виступає як соліст у звітних концертах відділу концкласу та камерного ансамблю, що є прикладом наслідування для його учнів.

Особливої вдячності заслуговує робота концертмейстерів, які по праву ділять успіх і будні викладачів циклової комісії. Всі – Професіонали з великої букви. Це і Лещенко Людмила Євгенівна, Слободян Наталія Федорівна, Мішаніна Анжела Валеріївна, Бучковська Марина Сергіївна Король Олеся Олександрівна, Веселовська Оксана Євгенівна, Терлецька Оксана Іванівна, Пагута Любов Володимирівна, Сосяк Ірина Богданівна, Корчинський Олесь Юрійович, Гошко Юлія Володимирівна. Захоплення і відзначення голів ДКК заслуговує гра Хоменко Лариси Віталіївни та Денис Олени Євгенівни.

Наші педагогічні здобутки – випускники відділу. За останні роки кращими були: Микола Околович, Наталя Канюка, Мар’яна Баняс, Мар’яна Жук, Олег Фарович, Юлія Хаман, Вікторія Бішко, Ярина Нич, Андрій Ломінський, Юрій Приріз, Андрій Мазур, Іванна і Богдана Мандрик, Юлія Павлюк, Ольга Пузанова, Максим Угриновський, Андріан Іванчук, Наталія Безпалько, Мирослав Сенюра, Ярослав Карлик. Сьогоднішні наші надії – Ірина Кузьма, Христина Башак, Тетяна Ровдич, Настя Луців, Вікторія Шолупата, Олег Сомик, Олеся Назар, Юрій Яциків, Тетяна Пупін, Евеліна Сливінська. Ми бажаємо їм успішно реалізувати свої професійні мрії.