80 років служіння музиці та Україні: ювілей Дрогобицького музичного фахового коледжу імені Василя Барвінського

Друзі. Дрогобицький музичний фаховий коледж ім. Василя Барвінського відзначив свій 80-ти річний ювілей.

Вік з точки зору історії, начебто невеликий, проте шлях, пройдений колективом є дуже значний. Точка відліку нашої історії є досить умовна, оскільки в постанові уряду від 1945 року зазначено: відновити діяльність музичного училища в Дрогобичі замість того, яке функціонувало з 1939 року у Стрию.

Проте, і в Дрогобичі музичне мистецтво виникло не з чистого аркуша. В сьоднішній будівлі музичного коледжу від дати її будівництва панувала освіта, музика, духовність. Сучасні навчальні аудиторії намолені сестрами-василіянами, які провадили освітню діяльність українським дівчатам, які здобували професію вчителя. Мистецтву музики тут навчала легендарна історична постать - отець Северин Сапрун, який паралельно очолював філію Вищого музичного інституту ім. М. Лисенка.

Візитатором вчительської семінарії був отець Платонід Філяс – один з авторів Конституції ЗУНР, в часі Першої світової війни Апостольський адміністратор (Генеральний вікарій) українців греко-католиків в Австро-Угорщині (1914-1916).

В цій будівлі вчителював один з основоположників Пласту та стрілецького руху, старшина Легіону УСС, згодом організатор і полковник Січових Стрільців у Києві; 1919 року — командант куреня, а потім коша Січових стрільців Іван Чмола.

Тож, традиції духовності, освіти і патріотизму тут сформувалися давно. А згодом, тут запанувала музика.

Сучасну освітню інституцію формували кілька поколінь освітян і музикантів. І саме вшануванню їх жертовної праці покликаний сьогоднішній захід із символічною назвою - Мелодія поколінь.

Протягом урочистої академії ми із вдячністю згадували усіх хто творив історію коледжу - вчителів, керівників, музикантів. Ми пишаємося творчими здобутками наших випускників і радо вітали їх і в концертному залі і, де б вони не були сьогодні, але душею вони завжди зі своєю альма матер.

Ми дякуємо українським воїнам, які дарують нам віру і надію на майбутнє! Нажаль, серед втрат є загиблі, пропавші без вісті випускники коледжу. Низько схиляємо голови в скорботі і пам'ятаємо їх подвиг.

Ми дякуємо всім студентам і викладачам, які сьогодні не полишили свою батьківщину, а тут і зараз творять її майбутнє.

Ми дякуємо нашим духовним наставникам, які так чисельно були присутні в залі, адже велика кількість випускників коледжу обрали шлях служіння Господу.

Ми, звісно, дякуємо представникам влади різних рівнів, оскільки в цей непростий для країни час, ми відчуваємо підтримку, розуміння і необхідну допомогу.

Ми дякуємо представникам мистецьких шкіл регіону, колегам по мистецькому та освітньому цеху, музейникам, театралам, бібліотекам, усім, з ким пліч-о-пліч крокуємо поруч, щоразу відчуваючи плече друга.

Ми дякуємо дрогобичанам, які надихають на творчість і з якими постійно ділимося своїм мистецтвом.

Дякуємо всім учасникам свята, ведучим, фотографам, світло і звукооператорам- всі випускники коледжу, відеографія - отець Андрій Бунь - випускник коледжу.

Дякуємо господарям чудового залу Народного дому ім.І. Франка директору Петру Косу, начальнику управління культури Володимиру Ханасу.

Ми щиро просимо Господа, щоб наступні наші святкові заходи відбувалися під мирним небом вільної, успішної України! Слава Україні! Дякуємо! З Богом!

Юрій ЧУМАК
кандидат мистецтвознавства, директор ДМФК імені В.Барвінського

Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування