Чарівна палітра звуків…

Мистецький фронт України як ніколи зараз актуальний, бо саме музика – є одним із вагомих сегментів національної самоідентичності, а виховання молодого покоління високопрофесійних митців та майстрів своєї справи – це одна з найважливіших задач сучасної мистецької освіти. Цією важливою місією ось уже 80 років займаються фахівці Дрогобицького музичного фахового коледжу імені В. Барвінського на кожному відділі, виховуючи як солюючих музикантів, так і ансамблістів та оркестрантів.

Так, у комплексному вихованні фахівця-піаніста вагоме місце займають дисципліни пов’язані з концертмейстерським класом та камерним ансамблем, котрі викладаються спеціалістами відділу чи циклової комісії концкласу та камерного ансамблю, який минулого року відзначав свій 45-річний ювілей з моменту створення. Головами циклової комісії були Єржбет Чехаровська, Марія Бринич, Віра Козлова, Юрій Кузняк, а зараз її очолює Дарія Павлик.

Викладачі циклової комісії є не тільки вчителями, а й практикуючими спеціалістами-концертмейстерами, які працюють з різними відділами, викладачами та студентами.

Окремо варто наголосити, що солістами на відділі працюють провідні викладачі відділу співу та оркестрових струнних інструментів, чия майстерність полягає не тільки в вишуканому виконанні творів, а й в умінні навчити молоде покоління творчій співпраці та вмінню працювати в ансамблі для розкриття філігранного художнього образу.

Саме таку творчу співпрацю мали нагоду спостерігати гості Звітного концерту відділу концкласу та камерного ансамблю, котрий відбувся у Великій залі коледжу 30 квітня 2025 року.

Програма концерту окреслила головну парадигму – українська музика – це величезна скарбниця неймовірних та непересічних шедеврів. В мистецькому заході прозвучали твори композиторів, життєпис яких пов’язаний з історією нашого закладу (В. Барвінського, А. Кос-Анатольського, Б. Фільц., Р. Сов’яка, М. Ластовецького), твори композиторів сходу України (Д. Клебанова, Л. Шукайло, Ю. Мейтуса), твори композиторів – політичних мігрантів (І. Соневицького, С. Борткевича), твори митців, традиції яких є непорушним кредо для сучасного покоління (Я. Лопатинського, С. Сабадаша), не оминули виконавці і європейських родзинок – слухачі насолодились творами Дж. Валентіні та А. Лавіньяка. Загалом, основним спецзавданням задуму організаторів стала демонстрація високої національної позиції українців як на батьківщині, так і за її межами.

Солісти – Н. Цигилик-Чумак, В. Білас, Л. Павлінська, Л. Апшай, Ю. Печунка та М. Юхименко під супровід студентів фортепіанного відділу (В. Костюк, К. Трач, С. Лешко, Д. Шашкевич, О. Маслій, Б. Равлів, Ю. Зубрицька, Ю. Несторівська, С. Мацишин, М. Бабій, В. Мазур, С. Садова, К. Ониськів, В. Данилець та Я. Гульчевського), класу викладачів (Д. Павлик, Н. Рудавської, М. Бучковської, В. Бурої, О. Панкевич, О. Частнікової та О. Труш) створили неперевершені звукові інтерпретації, які знайшли відгук в серцях слухачів – це підкреслили захоплені оплески публіки. Короткі та влучні коментарі ведучої – О. Рудавської сприяли ще більшій цільності заходу. Останній концертний номер став своєрідною комою, яку можна окреслити фразою – «Далі буде…»

Завершальним акордом стало вітальне слово очільника коледжу – Юрія Чумака, який привітав всіх дотичних до заходу та підкреслив вміння виконавців розкрити весь чуттєвий світ української музичної культури.

Хочеться подякувати виконавцям та їх наставникам за створену атмосферу справжнього свята, що дуже важливо в наш нелегкий час.

Чекаємо продовження!

Особлива подяка захисникам і захисницям України за можливість проведення заходу!

Оксана Рудавська,
викладачка ДМФК імені В. Барвінського

Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування