КОНЦЕРТ І МАЙСТЕР-КЛАС БОГДАНА СТАСИШИНА У ДМФК ІМ. В. БАРВІНСЬКОГО

5 листопада 2024 р. в малому залі ДМФК ім. В. Барвінського відбувся довгоочікуваний майстер-клас Богдана Стасишина – концертмейстера групи труб оркестру Львівського Національного Академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької, артиста-соліста.

Майстер-класу передував концерт, у якому Богдан Стасишин у фортепіанному супроводі Світлани Рєзнік презентував одні з найвідоміших творів у репертуарі трубачів.

Наші слухачі, яких було доволі чимало, мали унікальну нагоду насолодитися версією для труби і фортепіано всесвітньовідомої «Рапсодії в стилі блюз» (або ж «Rhapsody in Blue»), написаної рівно 100 р. тому американським композитором українсько-єврейського походження Джорджем Гершвіном спочатку як віртуозний твір для фортепіано з духовим бендом, опісля аранжований для різних складів виконавців, зокрема для симфонічного оркестру.

Ще одним твором-сюрпризом стала запальна танцювальна п’єса румунського композитора Григораша Дініку «Хора-стакато». Обидва твори зустріли захоплені овації слухачів.

Одразу після концерту відбувся майстер-клас, де свої вміння презентували Ілля Стецяк та Василь Гуйдаш – студенти ІІ та ІІІ курсу відповідно, представники класу труби, який очолює Олег Павлюк.

Ілля Стецяк виконав уривки із «Ноктюрна» українського композитора Рудольфа Свірського та «Драматичної легенди» французького композитора Жуля Мазельса (Мазельє/Jules Mazellier).

Василь Гуйдаш презентував Lento і Scerzo, автор якого – французький композитор Ж. Бара.

Богдан Стасишин відзначив високі виконавські перспективи обох студентів, оцінив їх позитивні риси, наголосив на доцільності подальшого навчання у закладах вищої освіти та періодичного відвідування різних майстер-класів та подібного типу творчих заходів.

Основні вказівки Богдана Стасишина стосувалися необхідності постійного слідкування за правильною постановкою апарату трубача з метою покращення витримки та розширення діапазону на основі різних шкіл, в тому числі бейзінгу, також обговорювалося питання вибору відповідного мундштука. Студенти мали можливість виконати декілька корисних вправ на дихання та правильну поставу виконавця. Майстер-клас пройшов у атмосфері діалогу, де як трубачі, так і виконавці на інших інструментах задавали питання Богдану Стасишину і одразу отримували на них фахові відповіді.

На основі великого досвіду Богдана Стасишина у виконанні творів на трубах різних видів у студентів випала нагода ознайомитися з основними відмінностями між їх різновидами та збагатити уявлення про гру соло та в оркестрі.

Такі події завжди користуються великою популярністю серед як досвідчених, так і зовсім юних виконавців на духових інструментах, що у післяслові відзначив завідувач відділу духових та ударних інструментів Ярослав Проців і заразом анонсував наступні майстер-класи відомих виконавців, які в перспективі відбуватимуться в нашому коледжі.

Юліана Бурда,

викладач ДМФК імені В.Барвінського

Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування