![Музичний фестиваль «Українська музика в часі і просторі» Музичний фестиваль «Українська музика в часі і просторі»](/sites/ddmu.org.ua/files/styles/895x680/public/news_images/Piano-1_18.jpg?itok=QMB9N38M)
Музичний фестиваль «Українська музика в часі і просторі»
![](/sites/ddmu.org.ua/files/styles/compressor/720x512/text_images/1116f1328da27f786f4c34cc52596ccb.jpg?itok=xtBC4rhg)
Дорогі друзі!
Культура та мистецтво, зокрема музичне, завжди відігравало важливу роль у формуванні національної свідомості.
Сьогодні, як ніколи, актуальною є пропаганда українського музичного мистецтва у всіх його іпостасях. Особливо цінними в цьому контексті є здобутки національної композиторської школи та високий фаховий рівень виконавців, які репрезентують українську музику по цілому світу.
Нині українська музика в її різноманітності звучить в Україні та далеко за її межами, вона й далі розвивається в народній та професійній традиціях і є предметом вивчення науковців. Основоположною для розвитку національної професійної музики стала різнобічна діяльність М. В. Лисенка, 175-ту річницю від дня народження якого відзначається цьогоріч. Західноукраїнські композитори XIX-ХХ ст. теж сприяли своєю творчістю та діяльністю ствердити народні основи в царині професійної музичної культури.
У 2018р. музична спільнота відзначатиме 130-ту річницю від дня народження визначного представника української музичної культури XX століття,українського композитора, піаніста, музичного критика, педагога, диригента, організатора музичного життя Василя Барвінського, ім’я якого з честю носить Дрогобицький музичний коледж.
Серед сучасних представників композиторської школи яскраво виділяється ім’я Заслуженого діяча мистецтв України, члена Національної спілки композиторів України Миколи Ластовецького, який також нещодавно відсвяткував свій 70-літній ювілей.
Саме сукупність цих подій та актуальність пропаганди українського академічного мистецтва спричинилась до ідеї організації та проведення музичного фестивалю «Українська музика в часі і просторі», який включатиме проведення науково-практичної конференції «Музична Україніка», ряд концертів камерної музики та методичних доповідей провідних музикознавців, авторський концерт Миколи Ластовецького та заключний концерт симфонічної музики. Важливим сегментом фестивалю буде проведення Регіонального дитячо-юнацького конкурсу піаністів.
Тож запрошуємо всіх бажаючих долучитися до участі у цьому музичному дійстві.
З повагою,
оргкомітет фестивалю
Положення про Відкритий Регіональний конкурс юних піаністів Всеукраїнська науково-практична конференція «Музична Україніка»