![У музиці душа розкрилась перед Богом У музиці душа розкрилась перед Богом](/sites/ddmu.org.ua/files/styles/895x680/public/news_images/-%D0%B4%D1%83%D1%85%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%BE%D1%97-%D0%BC%D1%83%D0%B7%D0%B8%D0%BA%D0%B8-1_0.jpg?itok=Et6sCOqw)
У музиці душа розкрилась перед Богом
![](/sites/ddmu.org.ua/files/styles/compressor/866x1024/text_images/b7323b97472c88dc0c717c768d259804.jpg?itok=bBFmNkvs)
«Ніщо так не підносить душу, ніщо так не окрилює її, не віддаляє від землі, не звільняє від тілесних оков, не допомагає досягти повного презирства до житейських предметів, як узгоджена мелодія і керований ритмом божественний спів». Цими словами великого християнського філософа і богослова Івана Золотоустого можна сказати про концерт духовної хорової музики, який прозвучав у церкві Покрови Пресвятої Богородиці (м.Трускавець). Молитовно-урочисту атмосферу творив студентський хор Дрогобицького музичного коледжу ім.. Василя Барвінського ( художній керівник та диригент – Богдан Бондзяк, вступне слово – Ірина Пінчук). У програмі виступу колективу прозвучали твори як композиторів минулого (Клаудіо Монтеверді, Микола Лисенко),так і сучасності (Микола Ластовецький, Богдан Шептур, Віктор Степурко, Рубен Толмачов). Відкриттям для численних слухачів стали духовні твори, які звучали латиною («Laudate», «Panis Angelicus», «De profundis Jubilate Deo»), а також хорові твори зарубіжних композиторів: Кнут Ньюстенд, Ола Г’єйло (Норвегія), Мікулаш Трнавскі (Словакія), Пьотр Янчак (Польща). Заключним акордом став духовний гімн «Боже Великий Єдиний» Миколи Лисенка, у звучанні якого злилися голоси всіх присутніх.
Хорова імпреза пролунала на одному диханні і показала високу професійну майстерність колективу. Музика духовних творів пройшла через серця слухачів і налаштувала їх на урочисто-скорботний настрій Страстного тижня.
Ольга Сеник.
викладач Дрогобицького музичного коледжу ім. В. Барвінського