![Україна – Бельгія: музичні діалоги Україна – Бельгія: музичні діалоги](/sites/ddmu.org.ua/files/styles/895x680/public/news_images/ukraine_belgium_0.jpg?itok=p3ZU3SIh)
Україна – Бельгія: музичні діалоги
![](/sites/ddmu.org.ua/files/styles/compressor/628x398/text_images/529d61b6ed0f6495b76f8c44ea1c9bbc.jpg?itok=sim08L7t)
«Сьогодні не просто чудовий день, сьогодні чудовий вечір», – такими словами описав події минулого четверга один з бельгійських дипломатів, присутніх на унікальній акції, що відбулася у Дрогобичі.
Якщо хтось подумав, що це футбольний матч, то він помиляється. Це був концерт фортепіанно-симфонічної музики.
І справді, все було чудово. Затишний концертний зал, барвиста атмосфера спокою і умиротворення, а також палкі нотки чекання в середині кожного.
«Цікаво, що зараз буде?». Це питання читалось в думках людей.
І раптом настала ця хвилююча мить – музика звучала і стала повноправною володаркою сердець слухачів. Вона заповнювала собою весь простір залу і цілу атмосферу людської душі. Пальчики талановитої бельгійської піаністки Мері Франсуа ніжно торкали клавіші фортепіано, а ті в свою чергу віддавати всю любов і лагідність, яку дарувала їм молода музикантка.
На питання «Що для вас музика?» вона відповіла: «Музика це те чим я можу торкатися до душі людини, можу розуміти її, порадити щось . Це чудово.»
- Чим би ви хотіли займатися, якби на змогли займатися музикою?
- Я б мабуть померла, бо я займаюся музикою кожен день. Я цим живу і залишити це буде для мене неможливо. Я буду нещасливою. Можливо, я б опікувалася безпритульними собаками, (сміється) але я ніколи не думала про це. І не хочу думати.
Керував музикою диригент з Бельгії Герман Енгельс. Від нього йшла неймовірна енергетика. Складалося враження, що він, наче чаклун, диригентською паличкою вселяв у нас нові сили та натхнення своїм легким і влучним помахом.
Львівський філармонічний оркестр познайомив присутніх із музикою відомих європейських композиторів таких як Єдвард Гріг, Борис Лятошинський, а також малознаних на наших теренах бельгійців Альберта Глісара та Августа де Бука.
Вечір видався душевним і приємно вразив всіх, хто прийшов насолодитися музикою.
Стеблак Аліна, Токар Світлана,
дипломниці Дрогобицького музичного коледжу ім. В. Барвінського.