В передчутті Різдва…
Наша автентичність відображається в наших традиціях. Найбільш улюблене та традиційне свято – це, безумовно, Різдво! Наша земля, Галичина, незважаючи на історичну еволюцію, залишилася майже такою ж автентичною, що є носієм нашої самоідентичності і національності. Ні мобільні телефони, ні авто з навігацією, ні розумні будинки не можуть винищити нашу підсвідому віру в радість, яка несе щастя і спокій; у віру в майбутнє та віру в наші сили, сповнені глибинною родинною традицією.
Саме на такій високій ноті 11 грудня 2024 року пройшов захід «Колядки та щедрівки для фортепіано» В. Барвінського (модератори – Галина Гервазюк та Оксана Терлецька-Фиштик) у Малій залі Дрогобицького музичного фахового коледжу імені В. Барвінського. Наш патрон, Василь Барвінський, своєю музикою ввів слухачів у калейдоскопічний світ коляд, колядок та щедрівок, які характерні для нашого регіону. Митець саме таким чином нагадував і підносив наші традиції на інший, професійний рівень.
Василь Барвінський, розуміючи сутність свята Різдва, скомпонував цикл із зразків зимового календарно-обрядового фольклору з Галичини, Наддніпрянщини, Закарпаття та Лемківщини, а також фортепіанних перекладів хорових обробок колядок та щедрівок Кирила Стеценка, які вдало та емоційно виконали студенти теоретичного відділу: IV курсу – Андрій Коханий, Віталіна Кузан, Софія Барило, Соломія Сопотницька, Діана-Марія Літковська; ІІІ курсу – Василь-Северин Боднар, Марія Кузан, Софія Піскунова, Юлія Бородавко; ІІ курсу – Ангеліна Андрушко, Христина Олексяк, Марія Попович; І курсу – Діана-Марія Панкевич, Богданна Кашуба, Вероніка Копилець, Вікторія Сало, Анастасія Дудик, Андріана Вошик (класи викладачів – Галини Гервазюк, Олени Денис, Оксани Терлецької-Фиштик, Оксани Штурко, Любові Пагути, Людмили Садової, Наталії Коберинко, Галини Лесів).
Традиційно вечір закінчився «Щедриком» М. Леонтовича –А.Бондаренко в перекладі для фортепіанного ансамблю Максима Канке у виконанні викладачок Олени Фатільнікової та Оксани Терлецької-Фиштик. Їх інтерпретація ввела слухачів в неперевершений світ різдвяного свята, в якому вдало поєднувались риси стародавньої віри та сучасної надії!
Микола Ластовецький, наш Педагог і видатний композитор нашого часу, настільки вдало ввів слухачів в царину Різдвяної колядної феєрії, окресливши всі грані вміння зберігання наших традицій через призму віків. Саме Микола Адамович, завдяки своєму детально-лаконічному аналізу, розкрив задум Василя Барвінського, який полягав в розкритті розуміння коляд, колядок та щедрівок, а в цілому їх внутрішній сутності.
Варто відмітити, що нещодавно, 03 грудня 2024 року (напередодні свята Святого Миколая, що знаково!) в Малій Залі нашого коледжу вперше (напевно не в останнє) був проведений Творчий практикум «Хорові твори М. Ластовецького як матеріал для інтонування на уроках з сольфеджіо» (модератори – викладачі теоретичного відділу), де взяли участь студенти відділів фортепіано, оркестрових струнних інструментів, хорового диригування (класи викладачів – Олександри Дмитрієвої, Любові Щурик, Оксани Рудавської), де ще раз утвердилась аксіома «Ми нація! Ми сила! Ми традиція!».
Як зазначив у своїй промові директор Юрій чумак, цими заходами колектив нашого коледжу вкотре підтверджує тезу – «Нам є чим пишатись! Ми маємо, що вчити! Ми були і будемо єдині!».
Щиро вдячні модераторам заходів, виконавцям та їх керівникам і сподіваємось, що традиція буде продовжуватись… Дякуємо ЗСУ за можливість проведення заходів!!!
Оксана Рудавська,
викладач ДМФК імені В.Барвінського