Вшанували пам’ять жертв Голодоморів 1932-1933 рр.
У суботу, 23 листопада, в Україні вшановують пам’ять жертв Голодоморів. Цей день відзначають щороку в четверту суботу листопада. 26 листопада в малому залі Дрогобицького музичного фахового коледжу ім. В.Барвінського відбувся захід присвячений пам’яті жертв Голодоморів. Розпочався захід хвилиною мовчання та вшануванням всіх тих невинно заморених голодом українців, які не зуміли пережити ті страшні роки в історії нашого народу.
«Такої страшної трагедії, яку пережив український народ у 30-х роках, не зазнав, мабуть, жоден народ в історії людства…», саме такими словами розпочали історичну хронологію жахливих подій 1932-1933 рр., студенти першого курсу Гордієнко Катерина, Риб`як Інна та Сало Вікторія.
Голодомор, окрім очевидних людських втрат та величезного морального удару, завдав непоправної шкоди українському національному життю.
Трагічність згаданих подій доповнювали музичні твори: «Мелодія», Мирослава Скорика у виконанні тріо скрипалів (Оксана Скробач, Василь Строган, Оксана Стародуб, концертмейстер Вікторія Чумак, творчий керівник Оксана Максимова); свій авторський твір виконала Соломія Дирів «У полі жито колоситься»; пісня «Моя мама мовчала» на слова Галини Потопляк, музику і аранжування Андрія Попруга презентувала Надія Валінкевич.
Наш найсвятіший обов’язок сьогодні – зберегти пам’ять про всіх невинно закатованих під більшовицькою владою. Наш обов’язок зробити все, щоб про цю трагедію пам’ятала і світова спільнота. Тому важливим елементом визнання Голодомору в Україні 1932-1933 років геноцидом українського народу на міжнародному рівні є визнання його в рамках таких міжнародних організацій як Рада Європа, Європарламент, ОБСЄ, Рада з прав людини ООН та багатьох парламентів країн Європи, Америки, Африки та Близького Сходу.
На завершення заходу, до присутніх студентів та викладачів у залі звернувся заступник директора з виховної роботи Андрій Боженський: «Сьогодні, коли від початку голодомору минає 92 рік, ми маємо для себе чітко зрозуміти – головною цінністю для нас є власна держава. Бо лише здобуття Україною незалежності та обраний нею демократичний шлях, є надійною гарантією того, що така трагедія ніколи не повториться. Пам’ятаймо про це та робімо все, щоб Україна сьогодні вистояла і перемогла у цій важкій війні за право бути незалежною».
Володимир Думич,
викладач ДМФК імені В.Барвінського