Якось в сніжну пору в березні…

(V Відкритий регіональний конкурс з музично-теоретичних дисциплін «Барвін’ок»)

Дитинство… Це час формування особистості, час світлих і невинних спогадів, які супроводжують протягом усього життя! Проте наші діти позбавлені цього – через повномасштабне вторгнення дитячі та юнацькі мрії, сподівання та надії зосереджені навколо миру і перемоги. Саме тому основне завдання зараз – дарувати дітям приємні та всеохоплюючі емоції та враження, пов’язані з творчістю, успіхом і особистою перемогою в творчих змаганнях. Саме цей елемент творчої співдружності, співпраці та, в дечому розваги, підтримує та напитує нас вірою та надією в швидку Перемогу, бо нація, яка вміє мислити завжди буде непереможною.

Саме з таким зверхзавданням та прихованим гаслом проводився перший етап VII Музичного фестивалю «Українська музика в часі і просторі» – V (Ювілейний) Відкритий регіональний конкурс з музично-теоретичних дисциплін «Барвін’ок», приурочений 80-річчю Дрогобицького музичного фахового коледжу імені В. Барвінського.

Фантастичні співзвуччя, розмаїття знань, круговерть подій – саме ці параметри в повній мірі характеризують цю подію. Основна мета фестивально-конкурсних заходів – збереження, розвиток та примноження кращих традицій вітчизняного мистецтва, підтримка талановитої молоді, обмін досвідом і творча співпраця з проблем професійно-педагогічної підготовки майбутніх фахівців у сфері музичного мистецтва – була відпрацьована стовідсотково.

Епілогом конкурсної ходи стали Вузівські студентські читання «Креативний музикознавець», присвячені 210-річчю монументальної постаті української музичної культури – Михайла Вербицького та 80-річчю коледжу імені В. Барвінського. Виступи юних музикантів – теоретиків, струнників, хоровиків, співаків, народників – охопили всю розмаїтість музичного мистецтва: від фольклору через академічну музику до сучасних поп- та рок-опер, нагадали, ба, навіть і познайомили зі знаковими постатями XIX-XXI століть.

Особливим дарунком для учасників, викладачів та слухачів стала презентація нового видання «Народні пісні села Ходовичі» Ірини Мартинів. Книга розрахована на широкий загал і сприяє збереженню та популяризації української пісні.

Атмосфера творчості панувала скрізь – підтвердженням цього став Творчий практикум молодого українського композитора Мар’яна Філя. Його доречні та доброзичливі коментарі щодо творчих спроб присутніх налаштовували на піднесений лад своєрідної музичної творчої лабораторії. Виконання власних імпровізацій Мар’янем Філем ознаменувало перехід до прем’єрної презентації авторських композицій Захара Озерського та Андрія Костіва (до речі, в минулому наші випускники – відділу оркестрових духових та ударних інструментів та фортепіано). Їх композиції ніби білим візерунком окреслили легкі дотики таланту, бажання та можливостей.

Цікаво, що не дивлячись на природній жарт – в вигляді сильного снігопаду, кількість учасників конкурсу «Барвін’ок» вражала своєю масштабністю. Наші юні музиканти з великим бажанням прагнули прийняти участь в творчих випробуваннях по трьом номінація «Мистецтвознавство», «Музична література» та «Сольфеджіо».

Юних науковців доброзичливо та, одночасно, прискіпливо оцінювало високопрофесійне журі, очільниками якого були Зоряна Ластовецька-Соланська, кандидатка мистецтвознавства, професорка, завідувачка кафедри історії музики, Вчений секретар Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка, Микола Ластовецький, композитор, заслужений діяч мистецтв України, член НСКУ, викладач-методист ДМФК імені В. Барвінського та Галина Лемех, директора Школи мистецтв імені В. Івасюка м. Стебник. Усі члени журі, серед яких були український композитор Мар’ян Філь, провідні викладачі-методисти коледжу та Оксана Красняк, викладачка вищої категорії Самбірської ДМШ, наголосили на підвищені зацікавленості музично-теоретичними дискиплінами серед талановитої молоді.

До складу оргкомітету цьогорічного музичного фестивалю «Українська музика в часі і просторі» увійшли: директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної військової адміністрації Ірина Гаврилюк (голова), директор управління культури та розвитку туризму виконавчих органів Дрогобицької міської ради Володимир Ханас, директор управління гуманітарної політики Дрогобицької районної військової адміністрації Надія Козар, директор КЗ ЛОР Навчально-методичний центр культури і мистецтв Львівщини Мілена Медвідь, директор ДМФК ім. В. Барвінського, кандидат мистецтвознавства, доцент Юрій Чумак, заступник директора з навчальної роботи Микола Фендак, заступник директора з виховної роботи Андрій Боженський, голова ПЦК «Музична література», викладач-методист Лариса Соловей, голова ПЦК «Теорія музики», викладач вищої категорії Оксана Рудавська, викладач-методист Ольга Сеник.

V Відкритий регіональний конкурс з музично-теоретичних дисциплін «Барвін’ок» в рамках VII Музичного фестивалю «Українська музика в часі та просторі» проведено за підтримки Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації, Управління культури та розвитку туризму виконавчих органів Дрогобицької міської ради, Дрогобицької районної військової адміністрації та Навчально-методичного центру культури і мистецтв Львівщини.

Завершальним акордом конкурсу став Гала концерт-нагородження переможців конкурсу, де аудиторію вразив своїм могутнім та неперевершеним звучанням Хор відділів фортепіано, співу та теорії музики MIRANDUS під керівництвом Оксани Хомик, концертмейстерка – Ольга Гирчак. Твори сучасних українських та зарубіжних виконавців захопили слухачів своєю легкістю і, водночас, міццю; гумором і холодним розумом; філософією та життєствердженням.

Як відмітив очільник коледжу Юрій Чумак у своєму вступному слові, талановита молодь нашого регіону вражає своєю ерудицією, талановитістю та бажанням до естетичного!

Щиро радіємо за молоде покоління, яке цікавиться, читає, шукає, креативно представляє, відтак, розвиває українське мистецтво. «Ars longa, vita brevis» – істину ж ніхто не заперечує?

Оксана Рудавська,
викладачка ДМФК імені В. Барвінського

Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування