Гуманітарні та соціально-економічні дисципліни

ЗОВ

Голова ЦК – Оксана ЛЕТНЯНКА

Одночасно з відкриттям музичного училища в 1945 році був створений відділ загальноосвітніх дисциплін. На той час студенти вивчали лише такі предмети: українську мову та літературу, іноземні мови, історію, фізику, математику, хімію та фізкультуру. Залікові та екзаменаційні оцінки заносились у виписку до диплому. В залежності від реформ в освіті змінювались і умови прийому до музичного училища: спочатку учні вступали після сьомого класу, потім - після восьмого, а згодом – після дев’ятого класу. Головами циклових комісій були досвідчені викладачі Ніна Сизонова, Наталія Рожик, Людмила Пукас. У свій час багато енергії, педагогічної майстерності, зусиль приклали до формування особистості студентів та залишилися в пам’яті колег такі викладачі як Іван Захарій (викладач німецької мови), Маргарита Тарусова (викладач англійської мови), Ніна Сизонова (викладач російської мови та літератури), Юлія Гречаніченко (викладач математики та фізики), Михайло Вербецький, Володимир Ковальчук (викладачі історії та суспільних дисциплін), Микола Моцьо, Віра Сікорська, Микола Сікорський (викладачі фізичного виховання), Сергій Алпутов (викладач військової справи). З 2001 року училищу було надано ліцензію на проведення освітньої діяльності і видачу свідоцтв про здобуття повної загальної середньої освіти.

2

На даний час циклова комісія гуманітарних та соціально-економічних дисциплін налічує 17 викладачів, серед них – 4 викладачів першої категорії, 6 викладачів вищої категорії, з яких 4 мають педагогічне звання «викладач-методист», ще 3 викладачів працюють за сумісництвом.

Голова циклової комісії – досвідчений викладач англійської мови Оксана Летнянка.

Тривалий час викладачем та завідувачем кабінету зарубіжної літератури була викладач – методист Любов Давидчак, яка приклала багато зусиль для розширення ерудиції та світогляду студентів. Л.Давидчак стала еталоном толерантності та викладачем високої культури спілкування, а також взірцем для не одного покоління студентів.

Незабутні спогади в історії відділу залишила доброзичливий викладач, фахівець своєї справи Людмила Пукас, чиї уроки завжди були націлені на розвиток логічного мислення та просторової уяви. Викладач Л.Пукас назавжди залишиться прикладом високої педагогічної етики для студентів та викладачів нашого навчального закладу.

Кільком поколінням музикантів прищеплювала любов до рідної мови викладач української мови і літератури Катерина Сюта, яка виховувала у своїх студентів свідоме прагнення до вивчення української мови, почуття патріотизму, національної свідомості. У свій час вона створила театральний гурток, де ставилися п’єси українських драматургів. К.Сюта також була організатором багатьох літературно-мистецьких заходів.

Гідними продовжувачами традицій попередників стали молоді викладачі української мови та літератури Ольга Кретович та Ірина Урбан, які проводять багато літературних конкурсів, вечорів, присвячених ювілейним датам та визначним подіям в житті України. Викладачі знайомлять студентів з багатством та красою рідної мови, художнім словом впливають на формування їх моральних якостей. Кожного року готують студентів коледжу до участі в обласному конкурсі знавців української мови ім. П. Яцика та мовно-літературному конкурсі ім.Т.Шевченка. У 2023 році за підсумками обласного етапу ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови ім.П.Яцика перше місце посів студент 1 курсу В.Бобечко.

Викладач зарубіжної літератури та англійської мови Ірина Левицька постійно працює над розвитком пізнавальної та творчої активності студентів, уміло керує їх самостійною діяльністю. ЇЇ вихованці активні учасники творчих конкурсів та олімпіад із зарубіжної літератури. Під керівництвом І.Левицької студенти створюють різноманітні відеопрезнтації, які поширюють у сучасних соцмережах Facebook, TikTok та Instagram.

Викладачі історії та суспільних дисциплін Наталія Рожик та Ірина Костів, використовуючи історичний матеріал, покликані формувати патріотичну свідомість студентів, ознайомлювати їх з новими правдивими фактами історії нашої держави.

Працюючи в коледжі, викладач І.Костів вміла продукувати оригінальні, інноваційні ідеї та застосовувати нестандартні форми проведення занять.

Викладач всесвітньої історії з багаторічним досвідом роботи Н.Рожик акцентує увагу на розумінні важливих історичних подій на міжнародній арені та дбає про те, щоб заняття переплітались з сучасним життям країни.

На даний період викладач-сумісник історії України Володимир Думич постійно цікавиться змістом сучасної історичної освіти і систематично вдосконалює форми та методи роботи.

Викладач предмета «Громадянська освіта» Тарас Бобечко особливу увагу приділяє вихованню громадянина України та формуванню соціально свідомої особистості, а також вчить орієнтуватися у правовому полі.

Викладачі інформатики Микола Фендак та Галина Фендак цікаво і творчо працюють над оволодінням студентами комп’ютерної грамотності та ознайомленням їх з інноваційними методами навчання. Студенти, підготовлені М.Фендаком, брали участь в обласних олімпіадах з інформатики, де займали почесні призові місця. Викладачі велику увагу приділяють інформатизації навчального процесу, вміло застосовують сучасні комунікаційні технології, можливості інтернету, що значно підвищує рівень знань студентів. Це дало змогу ефективно організувати дистанційну форму навчання. Важливим та вкрай необхідним для студентів коледжу стало вивчення нотного редактора Finale, над створенням якого працював викладач М.Фендак.

Використовуючи різноманітні прийоми навчання, викладачами математики на відділі працювали Уляна Ригоц, Наталія Бурда. В даний час лаконічно та доступно подає навчальний матеріал даного предмета викладач-сумісник Оксана Воловач.

Працюючи в коледжі, викладач Олена Соляр сприяла розширенню кругозору студентів із природничих наук (хімія, біологія, екологія). Неодноразово була керівником творчо-дослідницьких робіт, які студенти презентували на обласних конкурсах.

Добре влилась у колектив відділу викладач Мар’яна Біла, яка має високий рівень науково-теоретичної та практичної підготовки викладання природничих наук.

Багато років свої знання, вміння та навички передавала молодому поколінню викладач англійської мови Мар’яна Прозор, яка вміла створити дружню атмосферу на своїх заняттях.

Надалі добрі традиції викладання іноземної мови продовжують викладачі Оксана Летнянка та Ірина Левицька, проводячи серед студентів художні читання на іноземній мові та готуючи до заходів, на яких читається поезія англійською мовою.

Викладач О.Летнянка активно практикує використання пісенного матеріалу для розвитку комунікативної компетенції. Викладач вирізняється творчим ставленням до роботи, залучає студентів до створення тематичних відеороликів, що прищеплює любов та інтерес до вивчення іноземної мови.

Значну роботу по військово-патріотичному вихованню та медико-санітарній підготовці студентів проводять викладачі Сергій Анісін та Оксана Павліш.

В умовах ведення бойових дій, велика увага приділяється заняттям з предмета «Захист України» (МСП), на яких студенти здобувають практичний досвід надання першої медичної допомоги за участі представників військового комісаріату. Зі студентами 2 та 4 курсів (юнаки) проводяться навчальні бойові стрільби на військовому стрільбищі.

Високим професійним рівнем використання сучасних комп’ютерних технологій володіє викладач відділу Максим Тринкін, який з перших днів повномасштабного вторгнення став на захист рідної землі. Протягом 3 років сумлінно виконує свій військовий обов’язок, захищаючи наше небо. За значний особистий внесок у справу розвитку та забезпечення життєдіяльності повітряного командування, за активну та незламну громадянську позицію нагороджений Грамотою командувача повітряного командування «Захід» Олексія Марченка.

Заняття з фізичної культури та фізичного виховання проходять під керівництвом призера та екс-чемпіона України з бадмінтону, кандидата в майстри спорту Валерія Юдашкіна та викладачів Ігоря М’язика та Богдана Гирчака.

Маючи великий досвід роботи та високий фаховий рівень, керівник фізичного виховання В.Юдашкін є організатором змагань різних рівнів, часто виступає головним суддею та професійно готує студентів до різноманітних турнірів. У 2024 році команда коледжу здобула 1 місце у фінальних змаганнях з бадмінтону у Львівській області. Під керівництвом В.Юдашкіна студентка Б.Тустанівська увійшла до складу збірної команди області на першість України з шахів.

Вважаючи пріоритетним завданням фізичний розвиток студентів, викладачі Богдан Гирчак та Ігор М’язик також багато часу приділяють організації фізкультурно-масової роботи. Викладач І.М’язик практикує проведення майстер-класів з бадмінтону, викладач Б.Гирчак підготував команду з гри у настільний теніс, яка виборола 1 призове місце у обласних змаганнях 2024 року. Викладач Б.Гирчак активно долучається до організації та проведення позакласних заходів. Також в коледжі працюють спортивні секції з бадмінтону, настільного тенісу, міні-футболу та шахів.

Після закінчення коледжу наші випускники стають не лише музикантами, але й спортсменами, економістами, фінансистами, юристами, викладачами іноземних мов та ін.

Випускники навчального закладу різних років О.Мастикаш, Г.Мотичак, Б.Сенюра, С.Питлак неодноразово ставали призерами та чемпіонами змагань різного рівня з бадмінтону. У 2014 році В.Терещук та С.Зіненко стали чемпіонами Львівської області з бадмінтону серед ВНЗ І – ІІ рівнів акредитації. Студенти О.Хлонь та В.Терещук вступили до Львівського державного університету фізичної культури. Випускниця М.Макух продовжила навчання у ЛНУ ім.І.Франка на факультеті історії та археології. Випускниця А.Мішаніна вивчає англійську мову на факультеті української та іноземної мови ДДПУ ім.І.Франка.

Незважаючи на те, що наша країна, наша освіта та культура й надалі переживає дуже складні часи, викладачі ПЦК соціально-економічних та гуманітарних дисциплін впевнено продовжують здійснювати свою педагогічну діяльність з підготовки фахових молодших бакалаврів відповідно до стандартів фахової передвищої освіти в умовах інноваційного освітнього простору.

За можливість працювати дякуємо ЗСУ!

Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування